Onderwijs 12 - 18

Leesplezier in het voortgezet onderwijs

Net zoals het primair onderwijs werken we ook in het voortgezet onderwijs met de programmalijn 'Bibliotheek op school' (dBos). Dit betekent een eigen bibliotheek op school én advies van onze leesconsulenten over leesplezier en -motivatie.

Lees-challenge Blariacum

Elke docent een leesbevorderaar, dat is onze insteek. En wat is er mooier dan zelf de boeken te lezen die jouw leerlingen ook lezen. Boeken dvoor de lijst, maar hopelijk vooral voor hun plezier. Boeken verbinden, zorgen voor mooie gesprekken en verrijken de lessen. Op Blariacum maken we er een kleine challenge van. Welk team leest hier de meeste boeken (en raakt daarna niet meer uitgelezen ;-)

Volop inspiratie, ook voor docenten van andere scholen!

Iedere docent een leesbevorderaar

Leesruimtes

Lezen vergroot de woordenschat, verruimt kennis en geeft jongeren zelfvertrouwen in taal. Toch ontstaat leesplezier niet vanzelf. Boeken moeten zichtbaar en bereikbaar zijn, en leerlingen moeten zich uitgenodigd voelen om te lezen. Een fijne leesplek en een doordachte collectie helpen daarbij.

Elke school maakt daarin eigen keuzes. Soms werkt een leesruimte op school het best, soms juist nauwe samenwerking met de bibliotheek in de buurt. Wat past, hangt af van de leerlingen en de situatie. De kern blijft hetzelfde: jongeren toegang geven tot actuele, aansprekende jeugdliteratuur die aansluit bij hun wereld.

  

Blariacum

Het Blariacumcollege heeft twee locaties: het Juniorcollege (onderbouw) en het Seniorcollege (bovenbouw). Beiden hebben een eigen Leeshoek waar leerlingen zelfstandig boeken kunnen lenen met hun biebpasje. Ze kiezen een boek, registreren het via de computer en kunnen het daar ook verlengen of inleveren.

Den Hulster

College Den Hulster heeft sinds kort een splinternieuw Leeslab, direct achter de grote aula. De ruimte is ingericht met vijf boekenkasten vol nieuwe titels voor leerlingen, een ruime leestafel en verschillende comfortabele plekken om te zitten en te lezen.

Valuas

Op het Valuascollege is de leesruimte een rustige plek waar ook gestudeerd kan worden. Vier boekenkasten staan vol verhalen die passen bij de interesses en achtergronden van de leerlingen. Er zijn comfortabele banken en studietafels met noise cancelling-koptelefoons voor wie ongestoord wil lezen. Daarnaast kunnen leerlingen voor hun boeken terecht in de Stadsbibliotheek.

Team voortgezet onderwijs

Van links naar rechts leesconsulent Femke Kratz, programmaleider Tess Holtermans en en leesconsulenten Tessa Geurts en Angela Poldervaart. Tessa Geurts is tevens coördinator voor de Bibliotheek op school voor het vo.